W Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstał multimodalny fantom serca. Model stworzony przez dr inż. Katarzynę Matusiak z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej służy do kalibracji aparatów diagnostycznych używanych w szpitalach.
Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zakończyła śledztwo prowadzone w sprawie porodu martwego dziecka w starachowickim szpitalu w 2016 r. – Postępowanie całego personelu medycznego było prawidłowe – informują śledczy.
Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 lipca 2018r. Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach uzyskała zgodę do prowadzenia kształcenia na kierunku Lekarskim na Wydziale Nauk Medycznych na poziomie studiów jednolitych magisterskich o profilu ogólnoakademickim.
Przewidzenie ataku astmy, spadku poziomu cukru, wykrycie wady serca czy ocenę skuteczności terapii, umożliwi powstająca właśnie platforma do wymiany danych medycznych. "Dostawcą" danych będzie mógł zostać każdy, a skorzystają z nich m.in. instytucje prowadzące badania naukowe.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze, Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i dyrektor placówki Youssef Sleiman podpisali umowę na rozbudowę kompleksu budynków szpitalnych o Zakład Opiekuńczo Leczniczy.
Dla pacjentów to przede wszystkim szybsza i dokładniejsza diagnostyka, a także łatwiejszy dostęp do zabiegów. W szpitalu wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie uruchomiono właśnie nową pracownię angiokardiografii.
MSWiA przygotowało projekt rozporządzenia regulujący zakres czynności, które mogą być wykonywane przez posiadających kwalifikacje ratownika medycznego funkcjonariuszy policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.
Zainteresowanie pracami nad aktami wykonawczymi do ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie psychologów z 8 czerwca 2001 r. zadeklarował podczas spotkania ze związkowcami minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach podpisał umowę na budowę pierwszego w regionie Centrum Urazowego dla osób dorosłych. Inwestycję zrealizuje kielecka firma „Dom z Klasą".
Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych powstanie w SGGW w Warszawie. Umowę umożliwiającą budowę Centrum podpisali w czwartek szef resortu nauki, wicepremier Jarosław Gowin i rektor SGGW prof. Wiesław Bielawski, w obecności ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
Pierwszy w Polce pokój terapeutyczny dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i ADHD zostanie uruchomiony w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 3 przy ul. Krótkiej w centrum Kalisza – poinformował dyrektor MBP Adam Borowiak.
W Łodzi uruchomiono specjalny transport dla osób będących pod wpływem alkoholu. Pomoże on odciążyć zespoły ratownictwa medycznego.
Firma WARBUD S.A. wybuduje Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Wartość kontraktu opiewa na kwotę niemal 376 mln zł. Nowy szpital dziecięcy ma powstać w ciągu 2,5 roku od momentu podpisania umowy.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski łamie konstytucję, ustawę o związkach zawodowych i dzieli środowisko związkowe – powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.
Armia opracowała pakiet zachęt skierowany do pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy chcieliby podjąć służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Pakiet bonusów trafił do Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych" - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".
Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę zamówienia na implanty i endoprotezy w szpitalu w Bielsku Podlaskim (Podlaskie).
U pięciu osób, które były uczestnikami obozu w miejscowości Góra Moszczaniecka na Podkarpaciu, wykryto bakterię, która wywołuję czerwonkę bakteryjną – poinformowała w środę rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
Dzień po spotkaniu szefa rządu z kierownictwem NSZZ „Solidarność” z żądaniem takiej samej rozmowy i uwzględnienia postulatów płacowych zwróciło się do premiera OPZZ. Związkowcy wprost grożą protestami, jeśli nie zostaną spełnione ich oczekiwania.
8 sierpnia odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych działających przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Anną Polak.
Zgodnie z planami resortu zdrowia w 2028 roku ma działać już tylko 18 głównych dyspozytorni medycznych – po jednej w każdym województwie i po dwie na Mazowszu oraz Śląsku.