Najwyższa Izba Kontroli przygotowuje kontrolę wdrażania zasad zdrowego żywienia w szkołach publicznych. W centrali Izby odbyło się spotkanie ekspertów, którzy dyskutowali o tym, jak powinny działać szkoły, żeby dobrze wykorzystywać środki publiczne, przeznaczone na programy żywieniowe, z trwałym pożytkiem dla zdrowia dzieci.
Pacjenci są proszeni o zwrot do aptek trzech serii leku kardiologicznego Atram - poinformował we wtorek rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego Paweł Trzciński. Znaleziono dowody, że substancja ta została pomieszana z innym lekiem.
Specjaliści z Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów zacieśniają współpracę z prof. Waltherem Parsonem z Innsbrucku. To jeden z najbardziej znanych genetyków sądowych na świecie - powiedział we wtorek PAP genetyk z Bazy dr Andrzej Ossowski.
W poniedziałek, 12 września, o godzinie 10, w kościele parafialnym pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu przy ul. Piłsudskiego 15 nastąpi inauguracja procesu beatyfikacyjnego Kazimierza Antoniego Hołogi (1913-1958), lekarza i dyrektora szpitala w Nowym Tomyślu.
Musimy im tłumaczyć, że ustawa obejmuje konkretne schorzenia. W innych przypadkach darmowy lek nie przysługuje - wyjaśnia lek. Teresa Dobrzańska-Pielichowska, prezes Lubelskiego Związku Zawodowego Lekarzy Rodzinnych.
Dr hab. n. med. Jacek Durmała, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierownik Katedry i Kliniki Rehabilitacji Wydziału Nauk o Zdrowiu znalazł się w gronie 20 tegorocznych laureatów Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.
Pielęgniarki, salowe i położne - łącznie kilkanaście osób ma stracić pracę w szpitalu powiatowym w Rykach. Personel placówki od kilku dni otrzymuje wypowiedzenia - informuje Radio Lublin.
Są już dostępne wyniki Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego w terminie wrześniowym 2016 r.
Ponieważ tego lata nie brakowało deszczowych dni, podczas których dzieci i młodzież z reguły siedzą przed ekranami komputerów lub przed telewizorami, w ambulatoriach Izby Przyjęć Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białejnie padł wakacyjny rekord frekwencji. Ale pracy nie brakowało.
Wraz z końcem wakacji dobiegła końca działalność sezonowej bazy HEMS w Koszalinie. Załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego zrealizowały od 1 czerwca 122 misje.
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Kozienicach zanotował po pierwszym półroczu stratę w wysokości ok. 3,5 mln zł. W sumie lecznica ma około 47 mln zł długu, z czego zobowiązania wymagalne to ok. 4 mln zł.
Zarząd Powiatu Górowskiego ma przedstawić informację dotyczącą negatywnej oceny programu naprawczego przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz działania mające na celu zapewnienie mieszkańcom właściwej opieki medycznej.
Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem najszybszego przyrostu liczby dzieci z nadwagą i otyłością, dyslipidemią, cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym - alarmowali we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie polscy kardiolodzy.
Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał zaprzestanie emisji spotu telewizyjnego zachęcającego do szczepień przeciwko pneumokokom. Jak uzasadnił swoją decyzję?
Związki zawodowe skupiające wszystkie grupy zawodowe pracujące w ochronie zdrowia 24 września organizują demonstrację w Warszawie. – Może być nas kilkadziesiąt tysięcy – mówią organizatorzy.
Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej sprawdzi, czy medycy będący przełożonymi kobiety, która zmarła w czasie czwartej doby dyżuru w szpitalu w Białogardzie, nie narazili zdrowia i życia pacjentów.
Ważnym elementem w zapewnieniu dostępu do skutecznego leczenia jest sprawnie działająca sieć szpitali. Ich lokalizacja i oferta procedur medycznych powinna być jednak uzależniona od faktycznych potrzeb mieszkańców danego regionu.
Osoba posiadająca Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego może w danym państwie skorzystać wyłącznie ze świadczeń objętych koszykiem gwarantowanym i na określonych - dla danego kraju - zasadach - przypomniał w poniedziałek w Sejmie wiceminister zdrowia Piotr Gryza.
Publiczne ośrodki onkologiczne są w coraz gorszej sytuacji finansowej, to efekt niższych wycen niektórych świadczeń – poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Według NFZ, centrum ma umowy na leczenie onkologiczne opiewające na największe kwoty w regionie.
Zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia oraz poprawy warunków pracy domagają się pracownicy ochrony zdrowia przed manifestacją zaplanowaną na 24 września. Zapowiedzieli też przygotowanie obywatelskiego projektu ustawy o warunkach zatrudnienia w ochronie zdrowia.