Jeszcze w lipcu rozpoczną się prace związane z rozbudową ostrowskiego szpitala o nowe skrzydło. Stosowną umowę na realizację tej wartej ponad 13 mln złotych inwestycji podpisano 30 czerwca w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wlkp.
Klinika Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przygotowuje się do wprowadzenia nowej formy leczenia – larwoterapii. To metoda stosowana u pacjentów z owrzodzeniami i trudno gojącymi się ranami.
12 kamizelek kuloodpornych zamówiło Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży – informuje portal lovekrakow.pl.
Dyrektorzy szpitali o statusie centrów urazowych, gdzie leczą się pacjenci z najcięższymi obrażeniami, chcą zmian, które zapewnią ich placówkom stabilne funkcjonowanie. List z propozycjami wystosowali do MZ, NFZ i AOTMiT.
Przywrócenie stażu podyplomowego dla lekarzy i lekarzy dentystów - to główny cel projektu nowelizacji przyjętej w środę przez rząd. Stażyści będą mieli pełne prawo wykonywania zawodu.
Ministerstwo zdrowia zamierza powołać zespół, który zajmie się opracowaniem koncepcji zmian dotyczących nadzoru nad jakością badań laboratoryjnych - poinformował w środę wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.
– Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda nadal nadzoruje departament polityki lekowej i farmacji. Część kompetencji została przekazana innemu wiceministrowi po to, żeby go odciążyć – mówił wiceminister Jarosław Pinkas na środowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia.
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił we wtorek premier Beacie Szydło założenia systemowej reformy służby zdrowia. Resort poinformował po spotkaniu, że minister zyskał zielone światło dla dalszych prac nad zmianami.
680 tys. zł przekazał resort nauki na rozwijanie prac nad Polską Bazą Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów - powiedział w środę minister Jarosław Gowin. W laboratoriach realizującego projekt Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego tożsamość odzyskały już 62 ofiary totalitaryzmów.
Sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała w wtorek projekt planu finansowego NFZ na 2017 r. Na świadczenia opieki zdrowotnej przewidziano na przyszły rok ponad 73 mld zł, czyli 3,8 mld więcej niż na bieżący.
W piątek, 24 czerwca, przed Centrum Alzheimera przy al. Wilanowskiej 257 stanął fałszywy przystanek autobusowy. Z jednej strony ma on zatrzymywać pacjentów, którzy wraz z postępem choroby często podejmują próby ucieczki, z drugiej – informować o możliwościach specjalistycznej pomocy.
Uzyskane obiektywne mierniki masy ciała BMI (według aktualnych norm WHO) wskazują, że w porównaniu z 2009 r. waga ciała dorosłego mieszkańca Polski niestety rośnie i coraz częściej występuje problem nadwagi i otyłości. Zbyt dużą masę ciała w 2014 r. miała już co druga dorosła osoba. Relatywnie częściej problemy z nadmierną masą ciała wystąpiły wśród mężczyzn.
Możliwość zmian w przepisach dopuszczających wykorzystanie przez ratowników innych sprzętów niż obecnie używane (i tym samym kontraktowanie ich przez NFZ) sugeruje Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa (MIB) działająca przy nim Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Zarząd Komisji Krajowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego uznał za niedopuszczalne przyjęcie propozycji ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych.
Z leczenia uzdrowiskowego korzysta ok. 10% seniorów powyżej 75 lat; najczęściej są to osoby z chorobami przewlekłymi, m.in. nadciśnieniem, chorobami serca i cukrzycą - poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Piotr Warczyński.
Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Wioletta Niemiec została oficjalnie odwołana ze stanowiska. W połowie czerwca wniosek w tej sprawie poparła Rada Oddziału. Od dziś obowiązki dyrektora pełni dotychczasowy jej zastępca Tadeusz Pławiak.
Od 1 lipca 2016 roku pacjenci z Małopolski i całego kraju mają możliwość leczenia za pomocą strumienia protonów także nowotworów zlokalizowanych poza okiem – poinformowała rzecznik małopolskiego NFZ.
Deklarowaliśmy likwidację NFZ. Ale ten proces jest połączony z ujednoliceniem podatku. (...) To jest operacja na olbrzymich systemach informatycznych. Ona ma wejść o 2018 roku i wtedy - jak myślę - zniknie NFZ – powiedział na antenie TV Republika eurodeputowany PiS Zbigniew Kuźmiuk.
4 lipca decyzją Ministra Zdrowia na stanowisko Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie został powołany Robert Bugaj.
W klubie PiS nie będzie dyscypliny w głosowaniu nad projektem ustawy zakazującej przerywania ciąży - powiedziała we wtorek (5 lipca) rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. - Każdy będzie głosował zgodnie z własnymi przekonaniami - podkreśliła.