Resort zdrowia stara się, by leki potrzebne osobom niepełnosprawnym były bezpłatne lub ryczałtowe - powiedział podczas okrągłego stołu ws. wsparcia dla osób niepełnosprawnych minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
Prezydent podpisał nowelizację, która umożliwi młodym internistom i pediatrom prowadzenie samodzielnych praktyk POZ.
Ministerstwo Zdrowia interpretuje ten sam stan rzeczy w sposób odmienny – w zależności od tego, co jest bardziej korzystne dla finansów NFZ – uważa Krzysztof Bukiel.
28 kwietnia odbyło się 15 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostały przygotowane stanowiska w sprawie usunięcia z programów leczenia w ramach chemioterapii niestandardowej doksorubicyny liposomalnej niepelygowanej, anastrozolu, bewacyzumabu i kapecytabiny, a także opinia na temat zasadności finansowania ze środków publicznych wigabatryny we wskazaniach innych niż ujęte w ChPL.
5 maja nastąpi uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy i uruchomienia Instytutu Radioterapii Protonowej w Poznaniu.
Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi Łodzi, z zawodu lekarzowi, który został oskarżony o przestępstwo związane z wytworzeniem bez zezwolenia ładunku wybuchowego i jego detonacją.
Złożony w marcu 2013 roku projekt ustawy o zawodzie fizjoterapeuty nie opuścił biurka ministra Arłukowicza i nikt nie może lub może bardziej nie chce powiedzieć dlaczego - stwierdza Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska.
Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do Sądu Rejonowego Łódź-Widzew akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, zarzucając im oszustwa oraz przestępstwa związane z uzyskiwaniem zwolnień lekarskich oraz zaświadczeń stwierdzających brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami, a także z posługiwaniem się takimi zaświadczeniami.
Nie może być tak, że pacjent, którego lekarze wyrwali ze szponów śmierci, wynosi do domu jedynie wspomnienie, że ktoś na niego krzywo spojrzał – mówi Jarosław Pinkas.
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie Wielkopolskim ma nowoczesne lądowisko i podjazd dla karetek pogotowia ratunkowego. Dzięki tej inwestycji gorzowski szpital spełnia teraz wszystkie normy bezpieczeństwa zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2007 roku.
33-letni pacjent, który 19 marca 2012 r. wyskoczył z okna toalety toalety na drugim piętrze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, wskutek czego doznał przerwania rdzenia kręgosłupa i paraliżu nóg, wystąpił do sądu z pozwem cywilnym o zapłatę 666 355 zł.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie odnotowuje coraz większą liczbę zachorowań na boreliozę.
Skargę na Polskę w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu chcą złożyć rodzice dzieci cierpiących na chorobę na Niemanna Picka typu C.
Ponad 6,2 mln zł przeznaczył zarząd województwa dolnośląskiego na podniesienie jakości świadczonych usług zdrowotnych.
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wykonał kolejny krok w stronę wirtualizacji procesu obsługi studiów. Od roku 2014/2015 działać będzie w tej uczelni elektroniczny indeks.
W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki rozpoczyna się zapowiadana restrukturyzacja.
W Poznaniu, z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci, odbyła się debata poświęcona rozbudowie kliniki hematologii.
Egzoszkielet do rehabilitacji - to jedna z innowacji polskich wynalazców, które wygrały w plebiscycie Soczewki Focusa 2013.
Rząd zdecydował, że w latach 2014–2020 będzie realizowany Program Ratownictwa i Ochrony Ludności.
Zgłoszona do resortu zdrowia, 13-walentna szczepionka przeciwko pneumokokom czeka na opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych.