14 czerwca Sejm włączył się w akcję "Prostata na lata". Kampania ma na celu budowę świadomości społecznej dotyczącej raka gruczołu krokowego oraz wsparcie pacjentów onkologicznych w walce z chorobą.
Mamy już cyfrowego obywatela, mamy cyfrowy przemysł, Polacy chcą korzystać z "cyfrowego urzędu" - aż 75% pytanych w badaniach obywateli oczekuje elektronicznych usług administracji państwowej - podkreślał Doradca Prezydenta RP Krzysztof Król podczas środowego Forum Debaty Publicznej.
Od stycznia do kwietnia br. Narodowe Centrum Krwi odnotowało wzrost donacji krwi w porównaniu do analogicznego okresu w 2011 r. o 3,67% - informuje Agnieszka Gołąbek, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.
Sejmowa Komisja Nauki i Młodzieży rozpatrzyła wczoraj i przyjęła rządowy projekt ustawy o nadaniu Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu nazwy "Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu".
Od wielu lat w sali porodowej Szpitala Powiatowego w Pyskowicach stosowane są zabiegi mające na celu złagodzenie bólu porodowego. Ostatnio wzbogaciły się one o dodatkową metodę, wykorzystującą Entonox, czyli tzw. gaz rozweselający.
12 czerwca Komisje Zdrowia - sejmowa i senacka - odbyły posiedzenie wyjazdowe w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, gdzie rozpatrzyła informację o dostępności świadczeń onkologicznych.
Prof. Janusz Moryś został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na kadencję 2012-2016.
W Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Myślachowicach koło Trzebini otwarto 4 czerwca Ośrodek Rehabilitacji.
13 czerwca obradowała Komisja Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wpisał do ewidencji lądowisko Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu
Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosiły 831 postępowań konkursowych z zakresu terapeutycznych programów zdrowotnych, programów zdrowotnych (lekowych) i chemioterapii, na które dotychczas wpłynęło 2203 ofert; 95 umów podlegać będzie aneksowaniu.
Polskie Towarzystwo Diabetologiczne i Fundacja Watch Health Care, działając w imieniu pacjentów z cukrzycą typu 2, skierowały do Ministerstwa Zdrowia wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniach refundacyjnych inhibitorów DPP-4.
Farmaceuta może odmówić wydania produktu leczniczego jedynie w przypadkach wskazanych w przepisach szczególnych - napisała Główny Inspektor Farmaceutyczny Zofia Ulz w odpowiedzi na pismo Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny w sprawie praktyk aptekarzy odmawiających realizacji recept na środki antykoncepcyjne ze względu na tzw. klauzulę sumienia.
Zamiana oddziału anestezjologii w dział anestezjologii jest niedopuszczalna - tak Związek Zawodowy Anestezjologów komentuje projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii dla podmiotów leczniczych.
Nagrody konkursu "Wybitny Polak" trafiły do prof. Wiesława L. Nowińskiego, światowej sławy radiologa, autora komputerowej mapy mózgu, oraz do prof. Henryka Skarżyńskiego, wybitnego otolaryngologa.
12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca największy w Polsce projekt edukacyjny "Zapobieganie nadwadze, otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej".
Jak wynika z najnowszego raportu PMR pt. "Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2014", w 2011 r. wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej wrosła o około 7% w stosunku do poprzedniego roku i sięgnęła 30,8 mld zł.
Posłowie rozpatrzą dziś w drugim czytaniu dwa poselskie projekty nowelizacji ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw.
12 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej ekspozycji Muzeum Chrurgii powstającego na terenie Śląskiego Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu.
Aż 76% zgłoszeń w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, które rozpoczęło odbieranie i przekierowywanie połączeń na numery alarmowe 112 i 999 w lutym br., jest fałszywych lub nie wymaga interwencji służb.