12 czerwca Komisje Zdrowia - sejmowa i senacka - odbyły posiedzenie wyjazdowe w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, gdzie rozpatrzyła informację o dostępności świadczeń onkologicznych, przeddstawioną przez wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego oraz dyrektora Departamentu Gospodarki Lekowej w Narodowym Funduszu Zdrowia Andrzeja Śliwczyńskiego.