Prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podpisał 30 lipca w Urzędzie Marszałkowskim umowę o dofinansowanie projektu "Wyposażenie laboratoriów budynku Centrum Naukowo-Badawczego Medycyny Laboratoryjnej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym".
29 lipca odbyła się konferencja prasowa środowisk lewicowych poświęcona projektowi ustawy w sprawie metody zapłodnienia in vitro.
Do 28 lipca w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - jako Instytucji Pośredniczącej II stopnia dla XII Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - podpisanych zostało 105 umów o dofinansowanie w zakresie zakupu środków transportu sanitarnego (ambulansów).
W błyskawicznym tempie powstaje pawilon diagnostyczno–zabiegowy Oddziału Medycyny Nuklearnej przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
Kraków jest przygotowany na przyjęcie pacjentów z objawami grypy A/H1N1 - zapewnia Urząd Miasta.
"W wypowiedzi dotyczącej materiału związanego z prowokacją dziennikarską przeprowadzoną przez TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz zdyskredytowała część środowiska lekarskiego".
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało ostrzeżenie dla podróżujących, w którym sugeruje sprawdzenie przed wyjazdem w polskiej placówce konsularnej, jakie są aktualne procedury sanitarne w państwie docelowym podróży.
Maria Ochman, przewodnicząca Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" uważa, że podpisanie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych uruchomi szereg kolejnych decyzji, które mogą być niekorzystne dla systemu opieki zdrowotnej.
"Ewentualne roszczenia finansowe świadczeniodawców w postaci odsetek od opóźnionych wypłat należnych zobowiązań, Oddziały Wojewódzkie NFZ będą kierowały do sygnatariuszy Porozumienia na Rzecz Obrony Szpitali Polski Południowo-Wschodniej" - głosi komunikat NFZ.
Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zaprosił 22 lekarzy-posłów na Sejm na swoje posiedzenie, które odbędzie się 23 października, by przedstawić im projekt ustawy gwarantującej - przynajmniej przez kilka lat - wysokość minimalnych płac lekarzy.
29 lipca szpitale powiatowe województwa lubelskiego przeprowadzają akcję protestacyjną polegającą na nieprzyjmowaniu pacjentów planowych do oddziałów i do poradni specjalistycznych, za wyjątkiem sytuacji konieczności udzielenia świadczeń w przypadkach nagłych, tj. zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego.
Rząd nie przyjął projektu założeń projektu nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, przygotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
7 milionów złotych wyniesie pożyczka dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, przyznana przez Zarząd Województwa Podlaskiego.
Blisko 1,5 mln zł z budżetu województwa lubelskiego zostanie przeznaczone na remont oddziałów ginekologicznych przy ul. Lubartowskiej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał lub ograniczył w pierwszym półroczu 2009 r. wypłatę zasiłków chorobowych na łączną kwotę ponad 72,5 mln zł.
Osiem miesięcy temu Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita skierował petycję do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie modyfikacji programu terapii biologicznej dla pacjentów cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna i pochylenie się nad chorymi na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie uregulowania w przepisach prawa dopuszczalnego ciężaru tornistrów/plecaków szkolnych.
Ministerstwo Finansów blokuje projekt Ministerstwa Zdrowia, którego regulacje - m.in. ulgi podatkowe - miałyby być zachętą do wykupywania dobrowolnych ubezpieczeń dodatkowych - pisze "Dziennik. WSJ Polska".
Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wsparł kampanię społeczną na rzecz transplantologii, zapoczątkowaną przez Fundację "Dar szpiku" im. Anny Wierskiej.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało pod obrady Stałego komitetu Rady Ministrów projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie komisji lekarskich orzekających o stopniu zdolności do czynnej służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej.