Do 18 sierpnia 2009 można składać zgłoszenia na stypendia indywidualne Marie Curie o charakterze badawczo-szkoleniowym, skierowanych do doświadczonych naukowców – informuje pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą w krakowskim Collegium Medicum
Krzysztof Dworak - dyrektor dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia- został wczoraj odwołany bez podania przyczyn.
W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie Wojewody Mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego z Zespołem Konsultantów Wojewódzkich w poszczególnych dziedzinach medycyny, farmacji oraz innych mających zastosowanie w ochronie zdrowia.
Senacka komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała znowelizowaną przez Sejm ustawę budżetową, która zakłada zmniejszenie nakładów na ochronę zdrowia o 300 mln zł.
Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy stworzyło największy w Polsce interaktywny atlas histologiczny. Atlas składa się z 340 zdjęć, przygotowanych z preparatów pokazowych używanych podczas zajęć z przedmiotu histologia w Katedrze i Zakładzie Histologii i Embriologii.
Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs na projekty w zakresie zwalczania AIDS i zapobiegania zakażeniom HIV
Zakończył się konflikt na katowickiej okulistyce. Dwie kliniki z Zabrza zostaną jednak przyłączone do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach.
Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył 1,8 mln zł na termoizolację Bloku Łóżkowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju
Agencja Oceny Technologii Medycznych poinformowała, że w związku z ograniczeniem środków finansowych 31 lipca wygaśnie Narodowy Dostęp do Biblioteki Cochrane'a na rok 2009.
Największa instalacja kolektorów słonecznych na Podkarpaciu działa od kilku dni w dębickim szpitalu. Dyrekcja już zastanawia się jak zagospodarować pieniądze, które szpital zaoszczędzi dzięki tej inwestycji.
'Ratujemy polskie szpitale' czyli rządowy plan przekształceń samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej był tematem posiedzenie komisji dialogu społecznego w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Obecny na spotkaniu podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Haber przedstawił główne założenia programu.
21 lipca Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński przekazał dyrektorowi Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego w Żmigrodzie Czesławowi Hatowskiemu umowę na dofinansowanie przebudowy i modernizacji przychodni w Żmigrodzie. Placówce przyznano ponad 992 tys. zł.
5,6 miliona złotych - taką kwotą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zasilono program inwestycyjny Szpitala Tucholskiego w Tucholi.
Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma od czwartku nową izbę przyjęć. W uroczystym otwarciu wziął udział m.in. Grzegorz Schetyna, Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Witold Stępień, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.
W sierpniu rozpocznie się budowa kolejnej stacji dializ w Toruniu.
Szpitale na Warmii i Mazurach przekroczyły tegoroczne limity świadczeń o ponad 65 milionów złotych i teraz zaczynają szukać oszczędności m.in. wstrzymując przyjęcia.
Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie uzyskała dofinansowanie w wysokości niemal 26 mln zł na realizację projektu "Centrum Nowych Technologii Medycznych Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie"
Zgłoszenie o nietrzeźwej pracownicy szpitala powiatowego w Braniewie (Warmińsko-Mazurskie) otrzymali policjanci 22 lipca przed godziną 19.00.