Korzystając ze stron oraz aplikacji mobilnych Medycyny Praktycznej, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz zgodnie z polityką Medycyny Praktycznej dotyczącą plików cookies.
Jestem lekarzem Jestem pacjentem

Obecnie jest za wcześnie, aby oceniać AR u wszystkich chorych na potrójnie ujemnego raka piersi, bo nie mamy leków, które już teraz można byłoby im zaoferować. Ostatnio dużo się zmieniło w postępowaniu z chorymi na raka piersi. Mamy nowe leki, poprawiła się organizacja opieki nad chorymi. Nie wiemy, czy uda nam się kiedyś wyleczyć chore na przerzutowego raka piersi. Ale z pewnością uda się doprowadzić do sytuacji, kiedy rak piersi z przerzutami będzie chorobą przewlekłą, a pacjentki będą żyły dekady.

O tym się mówi

  • Nie będzie jednolitego podatku. Co ze składką zdrowotną?
    Wycofanie się rządu z koncepcji jednolitego podatku mogłoby być furtką do zmiany decyzji o likwidacji NFZ a przede wszystkim – składki zdrowotnej.
  • Płaca minimalna w zawieszeniu
    Wczoraj tę sprawę na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia poruszyła Maria Ochman z „Solidarności”. To, co usłyszeli zebrani wskazuje, że wspólnego stanowiska ministerstw nie ma.
  • Jak walczyć o zmianę
    O rosnącej emigracji lekarzy mówi się już od dawna. Jak dotąd nie wywarło to wrażenia na rządzących. Tymczasem jeżeli trend się utrzyma, może dojść do załamania niewydolnego już dzisiaj systemu – przekonuje w rozmowie z mp.pl Damian Patecki, przewodniczący PR OZZL.