Czy u chorych z ostrym niepowikłanym zapaleniem wyrostka robaczkowego można zastąpić operację antybi...
Czy u chorych z ostrym niepowikłanym zapaleniem wyrostka robaczkowego można zastąpić operację antybiotykoterpią?
Porównanie wyników leczenia amoksycyliną z kwasem klawulanowym i zabiegu operacyjnego w przebiegu ostrego niepowikłanego zapalenia wyrostka robaczkowego
24.11.2011
Omówienie artykułu: Amoxicillin plus clavulanic acid versus appendicectomy for treatment of acute uncomplicated appendicitis: an open-label, non-inferiority, randomised controlled trial
Decyzja wydana przez Rzecznika Praw Pacjenta potwierdza, że wydanie zwolnienia lekarskiego należy traktować jako istotny element realizacji zaleceń lekarskich.
Solidarność się opłaca – przekonują autorzy raportu z propozycjami zmian systemowych w ochronie zdrowia. Punktem wyjścia do reform ma być „stanięcie w prawdzie” i przyznanie, że obecny system nie jest składkowy, a jego przychody są niewystarczające.
Projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty może trafić do konsultacji publicznych jeszcze w maju. Chodzi m.in. o propozycję skrócenia stażu podyplomowego oraz likwidację bazy pytań do LEK i LDEK. Samorząd lekarski proponuje, by podzielić zmiany na kilka ustaw, co ma zwiększyć szanse na wprowadzenie tych, które nie budzą kontrowersji.