Skuteczność iniekcji komórek mezenchymalnych do stawu kolanowego, ryzyko NSLPZ w prewencji napadów dny moczanowej i ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej w RZS.
Dr hab. Małgorzata Knapp opisuje badania obrazowe, które mogą wskazywać na obecność miażdżycy tętnic wieńcowych.
Jakie opcje terapeutyczne są dostępne?
Prof. Grzegorz Kopeć omawia miejsce epoprostenolu w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego w dobie nowych cząsteczek.
Dlaczego chorym z otyłością należy zalecać regularną aktywność fizyczną jako element wtórnej prewencji sercowo-naczyniowej?
Prof. Paweł Burchardt omawia standardy leczenia chorych z hipertriglicerydemią.
W jaki sposób otyłość wpływa na przebieg PNŻ?
Postępowanie w przewlekłej biegunce.
Które z badań oceniających układ hormonalny mężczyzny są podstawowe, a jakie zleca się w dalszej kolejności?
Jakie jest długoterminowe rokowanie w chorobie Stilla u dorosłych w kontekście remisji i nawrotów? Kiedy warto rozważyć deeskalację leczenia?
O różnicach w podejściu do diagnostyki zespołu kruchości mówi prof. Zyta Beata Wojszel.
Przedstawiono podejście do podaży płynów w zabiegach laparoskopowych planowych, z akcentem na prosty, powtarzalny schemat postępowania i monitorowanie adekwatności resuscytacji.
Czy u 55-letniego pacjenta z niewydolnością skurczową mięśnia sercowego (EF 35%) i cukrzycą typu 1 możemy dołączyć flozynę?
O czym należy pamiętać po jej rozpoznaniu?
Jakie są konsekwencje hipogonadyzmu dla układu kostno-stawowego?
Stratyfikacja ryzyka i leczenie przeciwkrzepliwe w zależności od ryzyka krwawienia związanego z zabiegiem.
Prof. Beata Naumnik omawia zasady stosowania inhibitorów renina–angiotensyna u pacjentów z niewydolnością nerek.
Wykład dr hab. Doroty Waśko-Czopnik wygłoszony podczas Warszawskich Spotkań Gastroenterologicznych 2024.
Czy w stłuszczeniowej chorobie wątroby uzasadnione jest stosowanie leków hepatoprotekcyjnych? Wykład prof. Piotra Milkiewicza wygłoszony podczas Warszawskich Spotkań Gastroenterologicznych 2024.