Mała wydolność fizyczna w średnim wieku może być związana z mniejszym mózgiem na starość – wynika z badania, które publikuje pismo internetowe wydanie pisma “Neurology”.
Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia.
Każdy, kto ukończył 75. rok życia, będzie miał prawo do bezpłatnych leków z wykazu ogłaszanego przez ministra zdrowia - przewiduje projekt ustawy, którym ma się we wtorek zająć rząd.
Okresowo nawet 20% pacjentów naszego oddziału przebywa na nim głównie z powodu powikłań choroby alkoholowej - mówi prof. Zdzisław Kidawa, ordynator oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera w Łodzi.
Kończą się prace remontowe Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Łapach. Koszt przebudowy trzeciego piętra w szpitalu wyniesie ok. 370 400 zł.
Dogoterapia to zajęcia z udziałem odpowiednio przygotowanego psa wspierające inne metody terapii. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie prowadzona jest terapia funkcji poznawczych wspierana metodą dogoterapii. Innowacja polega na wprowadzeniu zajęć indywidualnych o charakterze terapeutycznym dostosowanych do potrzeb konkretnego pacjenta.
Pod koniec 2016 r. przewidujemy uruchomienie Centrum Geriatrii w Sopocie i Gdańsku, pilotażowego projektu poprawy opieki nad ludźmi starszymi – poinformował w środę na konferencji prasowej w Warszawie szef projektu, prof. Jacek Bigda z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Starzenie się zależy nie tylko od stanu zdrowia, ale również od stanu umysłu – wynika z badań irlandzkich specjalistów opublikowanych przez „Personality and Individual Differences”.
Projekt zakładający, że każdy, kto ukończył 75. rok życia, będzie miał prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia, ruszy we wrześniu – poinformował w czwartek wiceminister Jarosław Pinkas.
Starsze osoby, które mimo wieku wciąż prowadzą samochód, mogą zyskać więcej niż tylko poczucie niezależności. Badacze ze Stanów Zjednoczonych uważają, że seniorzy-kierowcy cieszą się lepszym zdrowiem niż ci, którzy rezygnują z siadania za kółkiem.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.