Alkohol, mimo że jest większe przyzwolenie społeczne na jego spożywanie niż narkotyków, wywołuje więcej szkód w ludzkim płodzie niż marihuana, kokaina czy heroina – powiedziała dr Ewa Głuszczak-Idziakowska, pediatra, neonatolog.
Obie placówki znakomicie się uzupełniają. To dobre posunięcie, umożliwiające kompleksowe leczenie pediatryczne – mówi o połączeniu WSSD im. św. Ludwika w Krakowie oraz Małopolskiego Centrum Rehabilitacji w Radziszowie dyrektor Stanisław Stępniewski.
Leczenie dzieci z hemofilią na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniło się diametralnie – zaznacza Irena Woźnica-Karczmarz z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Z prof. Anetą Gawlik, specjalistką pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, kierowniczką Katedry i Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej z Pododdziałem Zaburzeń/Zróżnicowanego Rozwoju Płci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, rozmawia Katarzyna Sajboth-Data.
Z dr n. społ. Martą Dorą, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką kliniczną z Poradni Psychiatrii Dorosłych oraz Poradni Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, rozmawia Katarzyna Sajboth-Data.
Z dr. Łukaszem Szostakiewiczem, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży z Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, rozmawia Katarzyna Sajboth-Data.
Z prof. Bartoszem Grabskim, specjalistą psychiatrii i seksuologii, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego rozmawia Katarzyna Sajboth-Data.
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie system ochrony zdrowia zasili pula lekarzy specjalistów medycyny ratunkowej, którzy będą fanami blokad regionalnych i będą chcieli nauczyć się ich wykonywania – mówi anestezjolog Anna Gąsiewska-Drazba.
... O kampanii można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest intensywna. – Zwraca też uwagę brak zainteresowania ze strony rodziców chłopców – mówi Joanna Zabielska-Cieciuch.
Obecnie celem w leczeniu hemofilii jest to, aby chore dzieci mogły rozwijać się tak samo jak ich zdrowi rówieśnicy – mówi prof. Paweł Łaguna z UCK WUM.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.