Jest coraz więcej zakażeń COVD-19 w Podlaskiem. Sytuacja staje się „coraz bardziej poważna” – ocenia wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i po raz kolejny apeluje o szczepienie się.
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne przyznało „Nagrodę za Publikację Naukową 2020” za pracę pt. "Prognostic role of PET/MRI hybrid imaging in patients with pulmonary arterial hypertension”, która została opublikowana w prestiżowym brytyjskim czasopiśmie Heart (wskaźnik Impact Factor 5.994).
Lekarze ukraińscy, którzy kształcili się w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, pomyślnie przeprowadzili wraz z polskimi kolegami pierwsze na Ukrainie przeszczepienie płuc - poinformował w niedzielę dyrektor kliniki prof. Marian Zembala.
W niedzielę w Białym Miasteczku 2.0 w Warszawie wykonano około 1000 darmowych badań i konsultacji. Gościło w nim ponad 5000 osób - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy miasteczka Gilbert Kolbe.
W 2015 r. w szpitalnych oddziałach ratunkowych zmarło 6 tys. osób, w 2019 – 9,7 tys. To wzrost o ok. 60 proc. I zjawisko dużo bardziej niepokojące niż liczba zgonów z 2020 r. (ponad 15 tys.). Co wydarzyło się w czterech poprzedzających pandemię latach?
Zakup leków po niższej cenie to główne założenie idei zakupów wspólnych wybranych kategorii leków refundowanych. Zdaniem Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA” zapewnienie pacjentom niezbędnego leczenia przy optymalizacji kosztów dla płatnika publicznego można i warto osiągnąć z wykorzystaniem także innych mechanizmów.
Minister zdrowia Adam Niedzielski złożył w niedzielę życzenia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza. Szef resortu podziękował farmaceutom za ich pracę oraz życzył im dalszych sukcesów w pracy zawodowej, cierpliwości i empatii.
Mamy 643 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. 1 osoba zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.
W niedzielę w Rzeszowie obchodzony będzie Dzień Serca. Uczestnicy będą mieli możliwość m.in. wykonania badań profilaktycznych oraz konsultacji z kardiologiem. Dodatkowo odbędą się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.
Przed wejściem do restauracji, muzeum czy kina od soboty konieczne jest okazanie przepustki sanitarnej. Tymczasem 41 proc. restauratorów nie zamierza egzekwować nowego obowiązku, za co grozi im grzywna od 2.5 euro do 10 tys. euro a nawet zamknięcie lokalu.
W Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie odbyło się w piątek sześć operacji z wykorzystaniem dwóch systemów robotowych da Vinci.
Ponad 6 mln zł kosztowało 10 nowych ambulansów, które dzięki dofinansowaniu ministerstwa zdrowia, kupiła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Oficjalne przekazanie karetek odbyło się w sobotę.
Mamy 917 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 13 osób.
40. rocznicę powstania obchodzi Szpital Specjalistyczny im. J.Dietla w Krakowie. Rocznie z pomocy szpitala, przyszpitalnej przychodni oraz rehabilitacji korzystają tysiące mieszkańców Krakowa i Małopolski.
Gmina Miasto Sopot we współpracy z Uniwersytetem SWPS będzie realizowała projekt interwencyjnego, psychologicznego wsparcia dla uczniów i nauczycieli z ośmiu publicznych szkół podstawowych i średnich w czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19 – podał urząd miasta.
Białe miasteczko wznowiło w piątek badania profilaktyczne oraz konsultacje z personelem medycznym.
Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia zwrócił się do wiceministra Piotra Brombera o przesłanie konkretnych propozycji, które będą realizowały postulaty naprawy publicznej ochrony zdrowia.
Ponad 8,2 mln zł wynosi łączna suma dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa, która przeznaczona zostanie na niezbędne wyposażenie placówek ochrony zdrowia: SPZZOZ im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Pionkach oraz Szpitala Powiatowego w Pruszkowie.
Oddział zakaźny w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach wstrzymał przyjęcia pacjentów pulmonologicznych. Powodem takiej decyzji jest przygotowanie miejsc dla chorych z COVID–19.
Nowoczesny gastroskop uzupełnił wyposażenie Pracowni Badań Endoskopowych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.