Chcemy, aby rozmowy były prowadzone w partnerskim ujęciu, a nie za pomocą kamer – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, odnosząc się do protestu w białym miasteczku.
Centrum Symulacji Medycznej jest wyposażone w nowoczesne narzędzia pomiarowe i analityczne umożliwiające dostosowanie programu nauczania do współczesnych wymogów rynku pracy i oczekiwań regionalnych pracodawców.
Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski.
Dostosowanie wysokości opłaty za przygotowanie analizy weryfikacyjnej Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji do rzeczywistych kosztów ponoszonych przez Agencję - to jeden z celów przyświecających zmianie rozporządzenia w sprawie sposobu i procedur przygotowania analizy weryfikacyjnej Agencji Oceny Technologii Medycznych oraz wysokości opłaty za tę analizę.
Szykuje się kolejna nowelizacja prawa farmaceutycznego. W Ministerstwie Zdrowia trwają przymiarki do doprecyzowania definicji reklamy i stworzenia katalogu dozwolonych praktyk - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Projekt DAPY (Drug Abuse Prevention for Youth) jest realizowany przez Uniwersytet Harran i Uniwersytet Stambulski w Turcji oraz Uniwersytet w Oslo w Norwegii i Uniwersytet Opolski, a także przez portugalską organizację pozarządową Associaçao Juvenil de Deao w Portugalii, w ramach programu Partnerstw Strategicznych Erasmus+.
W czwartej odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i protestujących medyków – poinformowali przedstawiciele obu stron po wtorkowych negocjacjach. Wiceszef resortu zdrowia Piotr Bromber ocenił rozmowy jako bardzo dobre.
W ostatnich dwóch dniach wojewoda lubelski zdecydował o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów covidowych w szpitalach w Łukowie, Chełmie, Tomaszowie Lubelskim i w Lublinie.
Matki z noworodkami wracają na III piętro Klinicznego Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Czekają tam na nich komfortowe, odświeżone sale i indywidualne łazienki.
Centrum Zdrowia Matki i Dziecka otrzymało nagrodę „Lubuskiego Mistera Budowy” w kategorii budownictwa użyteczności publicznej.
Minister zdrowia poinformował, że udało się osiągnąć porozumienie między ratownikami medycznymi, resortem i organizacją pracodawców. Resort nie podał jednak, że porozumienie podpisała tylko jedna organizacja. Co więcej, część ratowników twierdzi, że decyzję podjęła jedna osoba. Ratownicy zapewniają, że nie kończą protestu.
Decyzją Walnego Zgromadzenia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prezesem-elektem został prof. dr hab. n. med. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej Centrum Medyczego Kształcenia Podyplomowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.
U progu czwartej fali pandemii COVID-19 eksperci nie mają wątpliwości – najważniejszym wyzwaniem dla ochrony zdrowia w okresie wzmożonych zakażeń nowym koronawirusem jest zapewnienie opieki pacjentom z problemami innymi niż COVID-19. Tymczasem okazuje się, że mamy w kraju przykład działalności w okresie pandemii bez generowania długu zdrowotnego. To program leczenia AMD.
Obecnie zupełnie inaczej podchodzimy do roli jakości w ochronie zdrowia, przestajemy ją traktować jako dodatek, a zaczynamy uważać za trwały element zarządzania systemem – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Instytut Fizjologii Patologii Słuchu otrzymał kolejne wyróżnienie. Podczas jubileuszowej Gali w Filharmonii Narodowej w dniu 9 września został wyróżniony Medalem Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich.
W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie zakończyło we wtorek spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia. Wiceminister zdrowia Piotr Bromber poinformował, że ustalono harmonogram kolejnych spotkań. Najbliższe odbędzie się w czwartek.
W związku z brakiem zainteresowania licytacją przygotowujemy wniosek o przejęcie respiratorów zajętych przez komornika – poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Sprzęt ten po uzupełnieniu certyfikatów i ponownym zbadaniu ich stanu technicznego trafi do szpitali – dodał.
W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie rozpoczęło się we wtorek spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.
Rząd, po rekomendacji Rady Medycznej, zdecydował się na wprowadzenie szczepień przeciwko COVID-19 trzecią dawką, bez czekania na decyzję EMA i oficjalną zmianę warunków rejestracji.
W ostatnim czasie podjęto decyzję o przedłużeniu o kolejne 3 miesiące okresu, w którym świadczeniodawcy będą mogli ubiegać się o zaliczki – informuje Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na interpelację dotyczącą wpływu zmian finansowania na sytuację oddziałów pediatrycznych w Polsce.