Chcielibyśmy, by Narodowa Strategia Onkologiczna trafiła do konsultacji w pierwszej połowie października; pracujemy jeszcze nad jej ostatecznym zagregowaniem – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.
Na świecie co roku niemal 800 tys. ludzi popełnia samobójstwo. To więcej niż umiera wskutek malarii, raka piersi, morderstw czy wojen. W Polsce codziennie odbiera sobie życie 15 osób. Jesteśmy też na drugim miejscu w Europie pod względem liczby samobójstw nieletnich.
Konieczne jest powołanie Rady ds. Leczenia Niepłodności; jej brak może naruszać prawa obywateli – poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. RPO zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o zajęcie stanowiska.
Prokuratura Regionalna w Poznaniu przejęła postępowanie w sprawie śmierci pacjentki szpitala w Koninie, w której ciele zaszyto narzędzie chirurgiczne. Śledczy dysponują już wynikami sekcji zwłok, nie ujawniają jednak ich szczegółów.
W Częstochowie współpracę ze szkołami zadeklarowało 8 z 40 podmiotów mających z NFZ kontrakt na usługi stomatologiczne.
Do 2018 roku dzięki programowi, który zastąpił dofinansowanie do in vitro 70 kobiet zaszło w ciążę. W tym roku Ministerstwo Zdrowia zmieniło zdanie i o jego efektach już nie informuje – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Sejmik województwa opolskiego wystosował apel o radykalne zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. – Wzrost nakładów o cztery procent, przy jednoczesnym zwiększeniu kosztów leczenia o 8 proc., oznacza dla szpitali realne zagrożenie – powiedział wicemarszałek Roman Kolek.
Wdrożone przez rząd rozwiązania m.in. dot. jakości kotłów, jakości paliwa, norm antysmogowych - już wydatnie przyczyniają się do poprawy jakości powietrza - powiedział we wtorek (24 września) premier Mateusz Morawiecki.
Kierowca karetki, która uległa wypadkowi na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem była śmierć dwóch osób – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
W ciągu najbliższych 10 lat czeka nas dramatyczny wzrost zachorowań na cukrzycę i związanych z tym wydatków z budżetu państwa – alarmuje konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii prof. Krzysztof Strojek.
Są już dostępne wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji jesiennej 2019 r.
Prezes Rady Ministrów przyznał z ogólnej rezerwy budżetowej ponad 860 tys. zł na doposażenie oddziałów klinicznych położnictwa i perinatologii oraz neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Do policyjnego aresztu trafił 52-latek z gm. Piszczac (woj. lubelskie) . Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież tabletu będącego na wyposażeniu załogi karetki pogotowia. Sprawca wykorzystał moment, gdy ratownicy zostawili urządzenie, by udzielić pomocy poszkodowanemu.
Wojewoda pomorski Dariusz Drelich wręczył 24 września br. nowe powołania na konsultantów wojewódzkich. Otrzymali je m.in. trzej naukowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Wdrożenie e-usług w przychodni zdrowia w Ząbkach oraz w Zakładzie Lecznictwa Otwartego w Ożarowie Mazowieckim - to cele projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają dofinansowanie z RPO WM 2014–2020.
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głubczycach Adam Jakubowski poinformował, że od 20 września do 4 października włącznie, zawiesza się działalność Oddziału Pediatrycznego. Powodem jest brak kadry lekarskiej do obsadzenia dyżurów.
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. będzie kształcić pielęgniarki. Uczelnia podpisała we wtorek z gorzowskim szpitalem wojewódzkim porozumienie, na którego mocy studentki i studenci nowego kierunku będą mieli zapewnione praktyki zawodowe w tej lecznicy.
Wizerunki kobiet zmagających się z chorobą nowotworową, które złożyły się na otwartą w poniedziałek w Urzędzie Miasta Poznania wystawę "Chce się żyć", zostały użyte bez zgody fotografowanych kobiet.
W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" rozpoczęły się rozmowy fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Środowiska te uważają, że minister nie wywiązał się ze złożonych im obietnic.
Do niedzieli w 40 placówkach medycznych w 13 miastach województwa małopolskiego potrwają Dni Profilaktyki i Zdrowia. W programie są bezpłatne porady i badania.