Nowoczesna aparatura ratująca życie, wyremontowane wnętrza i nowe wyposażenie medyczne. Szpitalny Oddział Ratunkowy w międzyleskim szpitalu specjalistycznym w Warszawie po remoncie zmienił się nie do poznania. W czwartek odbyło się jego uroczyste otwarcie.
Policjanci zatrzymali 9 osób podejrzanych o dokonanie wyłudzeń refundacji ze środków NFZ na podstawie poświadczających nieprawdę recept wystawianych przez lekarza psychiatrę na dane ponad tysiąca swoich pacjentów.
Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka zaprasza lekarzy zainteresowanych dziecięcą kardiologią interwencyjną do udziału w „Programie wszechstronnego szkolenia w kardiologii interwencyjnej u dzieci – PO WER-KID” realizowanym przez IPCZD wraz ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu.
Jeśli mamy za mało kadry i za mało środków finansowych, musimy iść w kierunku ograniczenia miejsc udzielania świadczeń tam, gdzie nie jest to potrzebne – stwierdził w czwartek w Katowicach prezes NFZ Andrzej Jacyna.
Niemal 100 proc. absolwentów kierunków pielęgniarskich występuje do samorządu zawodowego o prawo wykonywania zawodu – poinformowano podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.
System opieki długoterminowej w Polsce wymaga zdecydowanie poprawy, szczególnie wobec postępującego starzenia się społeczeństwa – powiedział w czwartek w Katowicach minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że to jedno z najpilniejszych wyzwań na najbliższe lata.
Nowe przepisy rozszerzają katalog lekarzy uprawnionych do orzekania o możliwości bezpiecznego uprawiania sportu o lekarzy POZ, co budzi sprzeciw środowiska.
Organizacje pacjentów onkologicznych twierdzą, że po raz 12. złożyły petycję o dostęp do leczenia zaawansowanego raka jelita grubego w III i IV linii terapii. MZ przekonuje, że pacjenci chorzy z tym nowotworem mają zapewniony dostęp do trzech linii leczenia.
W ocenie NIK, luka w systemie nadzoru nad obrotem i stosowaniem substancji o działaniu odurzającym i psychotropowym weterynaryjnym jest duża i konieczna jest jej szybka likwidacja.
Nie jest prawdą, że "NFZ jest winny szpitalom setki milionów złotych” za leki podawane pacjentom w programach lekowych – podkreślił w środowym komunikacie Narodowy Fundusz Zdrowia.
Od lipca ub.r. obowiązują przepisy pozwalające osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności na korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością. Dzięki nowym przepisom pacjenci z niepełnosprawnością zyskali łatwiejszy dostęp do rehabilitacji i nielimitowany dostęp do refundowanych wyrobów medycznych.
Bezpłatne profilaktyczne badania cytologiczne będzie można zrobić w piątek i w sobotę w Świętokrzyskim Centrum Onkologii (ŚCO) w Kielcach. Szpital i Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zachęcają do skorzystania z badań z okazji Dnia Kobiet.
Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta skierował do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Nowej Huty, Wydziału II Karnego akt oskarżenia przeciwko Markowi K. – lekarzowi jednego z krakowskich szpitali.
Zgodę na podjęcie przez zarząd powiatu opatowskiego działań, związanych z rozwiązaniem umowy dzierżawy szpitala w Opatowie (Świętokrzyskie) z prywatną spółką, wyrazili w środę opatowscy radni.
Rekordy zarówno w kwestii liczby zignorowanych interpelacji poselskich, jak i czasu, od kiedy czekają one na odpowiedź, bez wątpienia od lat bije Ministerstwo Zdrowia.
Z okazji Dnia Kobiet Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował dla pań możliwość bezpłatnego skorzystania z badań profilaktycznych. Przyjdź, zbadaj się i świętuj zdrowo – zachęca NFZ. W wybranych placówkach kobiety będą mogły m.in. zrobić cytologię czy mammografię.
Szpital powiatowy w Proszowicach (Małopolskie) w 2018 zeszłym roku przekroczył kwotę ryczałtu o ok. 20%, tj. ponad 4 mln zł (chodzi m.in. procedury ratujące życie w ramach OIOM). Narodowy Fundusz Zdrowia stwierdził, że lecznica nie ma szans na odzyskanie tych środków, niemożliwe jest też zwiększenie ryczałtu na ten rok - informuje dyrekcja placówki.
6 marca odbyło się oficjalne otwarcie pracowni tomografii komputerowej w Milickim Centrum Medycznym.
W 2018 r. przy wsparciu gmin otaczających Kraków wymieniono jedynie 1735 przestarzałych pieców, tzw. kopciuchów - podał Krakowski Alarm Smogowy. W 14 gminach okalających miasto tempo wymiany pieców jest zbyt wolne - do tej pory zlikwidowano 3,6 proc. takich kotłów.
W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze wykonano pierwszy w woj. lubuskim zabieg podskórnej amputacji piersi z jednoczesną jej rekonstrukcją. Zmagająca się z nowotworem piersi 44-letnia pacjentka 6 marca wraca do domu – poinformowała rzecznik lecznicy Sylwia Malcher-Nowak.