Szpital powiatowy w Proszowicach (Małopolskie) w 2018 zeszłym roku przekroczył kwotę ryczałtu o ok. 20%, tj. ponad 4 mln zł (chodzi m.in. procedury ratujące życie w ramach OIOM). Narodowy Fundusz Zdrowia stwierdził, że lecznica nie ma szans na odzyskanie tych środków, niemożliwe jest też zwiększenie ryczałtu na ten rok - informuje dyrekcja placówki.