Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski zwrócił się do dr n. ekon. Marii Pierzchalskiej, rektor Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu, o przesłanie szczegółowego programu nauczania w ramach specjalności „Medycyna alternatywna” na kierunku „Zdrowie publiczne”
W lutym rozpocznie się w Łodzi tegoroczny nabór do miejskiego programu in vitro. Od połowy 2016 r. – dzięki dofinansowanym procedurom zapłodnienia pozaustrojowego – przyszło na świat 116 dzieci. Program ma zapewnione finansowanie do 2020 r.
Zabezpieczenie na pół mln zł ustanowiła jeleniogórska prokuratura posłowi PO Sławomirowi Neumannowi. Jest on podejrzanym w śledztwie ws. nieprawidłowości przy kontraktowaniu usług medycznych w mazowieckim NFZ w 2013 r. Poseł złożył do sądu zażalenie.
Do Poradni Żywienia Pozajelitowego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu zgłasza się coraz więcej osób, którzy widzą w takiej terapii ratunek dla siebie.
Wydatki na służbę zdrowia to wydatki rozwojowe - powiedział w środę w Stalowej Woli (Podkarpackie) minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że to wydatki potrzebne z punktu widzenia społeczeństwa, które oczekuje dobrej opieki medycznej.
Centrum Psychiatrii dla dzieci, młodzieży i dorosłych powstanie w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku – poinformowano w środę na konferencji prasowej.
Na ochronę zdrowia zabezpieczono w tym roku 97,7 mld zł. O przeszło miliard złotych więcej, niż wynika z tzw. ustawy 6 proc. PKB na zdrowie. MZ przekazało partnerom społecznym informację, jaki będzie wzrost nakładów na zdrowie w kolejnych latach, aż do 2030 r.
Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka aorty brzusznej od soboty będzie wykonywać szczeciński Szpital Wojewódzki. Zapisywać się, pod specjalnym numerem infolinii, mogą osoby z regionu, które ukończyły 65 lat.
52,7 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) zostanie przeznaczonych na unowocześnienie największego szpitala publicznego w Toruniu - poinformowała w środę Komisja Europejska.
Prezes Agencji Badań Medycznych wybierany w konkursie, a nie wyznaczany przez ministra zdrowia – to kluczowa poprawka, którą zarekomenduje Komisji Zdrowia specjalna podkomisja. Posłowie we wtorek pracowali nad projektem ustawy o ABM.
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podają, że bardzo zła jakość powietrza jest w środę w niektórych miejscowościach woj. lubuskiego, śląskiego, dolnośląskiego i małopolskiego, a zła w woj. pomorskim i wielkopolskim.
We wtorek o północy zakończyła się spontaniczna akcja na rzecz WOŚP, przeprowadzona do „ostatniej puszki Pana Prezydenta”, zamordowanego Pawła Adamowicza. Internauci przekazali do niej w sumie 16 mln zł.
Radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli we wtorek uchwałę o zmianie nazwy i regulaminu Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, dodając do nazwy przymiotnik "kliniczny". To druga taka, obok USK, placówka medyczna w regionie.
Wielu Polaków z rakiem jelita grubego diagnozowanych jest w zaawansowanym, przerzutowym, stadium choroby. Przyczyną jest zbyt późne zgłaszanie się do lekarza, wynikające z poczucia wstydu lub obaw przed kolonoskopią.
Na całym świecie, w tym również w Polsce, rośnie zachorowalność na nowotwory przewodu pokarmowego; na raka jelita grubego coraz częściej chorują ludzie młodzi – powiedział konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii prof. Jarosław Reguła.
Na poniedziałkowym spotkaniu z ministrem zdrowia usłyszeliśmy, że wyceny wzrosną już od 1 marca tego roku, co ma zapewnić szefom placówek dodatkowe środki na podwyżki – mówi dr Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii (OZZPF).
Ponad 11 mln nowych przypadków chorób układu sercowo-naczyniowego i 3,9 mln zgonów z ich powodu stwierdza się każdego roku w Europie - tak przedstawiają się najnowsze dane epidemiologiczne. Jak wynika z analiz Głównego Urzędu Statystycznego, co roku z przyczyn kardiologicznych umiera aż 175 tysięcy Polaków.
Marszałek Województwa Śląskiego deklaruje gotowość przejęcia Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć z Oddziałem Toksykologii oraz Oddziału Chorób Zawodowych ze struktur Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu.
18 stycznia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. Na spotkaniu zaprezentowano model regionalnej, międzyszpitalnej sieci poprawiającej efektywność leczenia ostrej fazy udarów niedokrwiennych mózgu.