Protest rezydentów

 • Radziwiłł zarzuca rezydentom kłamstwa, chciwość i udział w spisku

  Radziwiłł zarzuca rezydentom kłamstwa, chciwość i udział w spisku

  Minister zdrowia nie przebierał w słowach, odnosząc się do samego protestu rezydentów, jak i ich postulatów.

 • "Bez wizyty premier Szydło nie rozwiążemy problemu"

  Mamy sytuacją nadzwyczajną, bez wizyty premier Beaty Szydło nie rozwiążemy tego problemu - oświadczył wiceprzewodniczący porozumienia rezydentów Jarosław Biliński na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia. "Nie potrafimy się porozumieć z ministerstwem zdrowia" - dodał.

 • "To wszystko idzie zbyt wolno"

  Wiemy, że nie da się pstryknąć palcami i zwiększyć nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB – mówi Piotr Matyja, jeden z głodujących lekarzy. – Jednak zmiany są potrzebne na już.

 • Dlaczego lekarze strajkują? Zobacz film studentki medycyny

  Dlaczego lekarze strajkują? Zobacz film studentki medycyny

  O co tak naprawdę walczą rezydenci? Dlaczego młodzi lekarze zdecydowali się na protest głodowy? – w krótkim filmie studentka medycyny odpowiada na te pytania.

 • Kukiz trzyma kciuki za protestujących

  Nie ma co się dziwić, że młodzi lekarze rezydenci protestują; miałem okazję obserwować ich pracę podczas pobytu w szpitalu i trzymam za nich kciuki - powiedział w poniedziałek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

 • Mieszanie bez słodzenia

  Po południu ma dojść do kolejnego spotkania protestujących lekarzy rezydentów z przedstawicielami ministerstwa zdrowia - informuje RMF FM. Dzisiaj też protestem rezydentów ma zając się sejmowa Komisja Zdrowia.

 • Premier: Myślę, że dialog z rezydentami zakończy się sukcesem

  Premier: Myślę, że dialog z rezydentami zakończy się sukcesem

  Myślę, że dialog z rezydentami zakończy się powodzeniem i sukcesem; zmiany, które są zaproponowane przez ministra Konstantego Radziwiłła, w znaczny sposób poprawią funkcjonowanie służby zdrowia oraz sytuację rezydentów - mówiła w poniedziałek premier Beata Szydło.

 • "Dowód lenistwa umysłowego decydentów"

  Niestety, w służbie zdrowia fatalnie było od lat i mam wrażenie, że wszyscy się do tego przyzwyczaili - mówi Damian Patecki, lekarz rezydent ze szpitala im. Kopernika w Łodzi i wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL.

 • Radziwiłł: Rząd jest jak najbardziej za

  Rząd jest za wzrostem nakładów na ochronę zdrowia – zapewnił minister Konstanty Radziwiłł. Minister zdrowia przedstawia w Sejmie informację nt. działań resortu, które m.in. mają poprawić sytuację finansową lekarzy rezydentów oraz informację ws. protestu głodowego rezydentów.

 • Lekarze pikietują i rozmawiają

  Lekarze pikietują i rozmawiają

  Kilkaset osób, głównie młodych lekarzy, pikietowało w sobotę pod Ministerstwem Zdrowia. Był to protest solidarnościowy z głodującymi rezydentami i przedstawicielami Porozumienia Zawodów Medycznych. W piątek odbyła się pierwsza tura rozmów między rezydentami a MZ, na sobotę zaplanowana jest kolejna.

452 artykułów - strona 40 z 46