Ogromne badanie genetyczne z udziałem prawie 800 000 uczestników ujawniło czynniki genetyczne, które przyczyniają się do stosowania leków nasennych, co rzuca nowe światło na skomplikowany związek między problemami ze snem a chorobami psychicznymi.
W badaniu przeprowadzonym przez Keck School of Medicine of USC wykorzystano sztuczną inteligencję do analizy treści influencerów na TikTok w latach 2019-2022, stwierdzając wzrost liczby postów promujących e-papierosy.
Naukowcy z Uniwersytetu w Plymouth przeprowadzili badanie na temat roli poezji w dzisiejszych, scyfryzowanych czasach.
Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat powstało Europejskie Archiwum Wirusów – bank materiałów pozwalających na realizację badań nad wirusami. W ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu EVA-GLOBAL nastąpiło rozszerzenie tej infrastruktury badawczej.
Nie ma dowodów na to, że marihuana ogranicza długotrwałe zażywanie opioidów. Należy zachować ostrożność, gdy postrzega się konopie indyjskie jako rozwiązanie kryzysu opioidowego.
Naukowcy opracowali całkowicie zautomatyzowane rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć liczbę błędnych diagnoz medycznych dzięki wykorzystaniu potencjału inteligencji zbiorowej.
Naukowcy opracowali model sztucznej inteligencji, który może przewidzieć, gdzie cząsteczka leku może zostać chemicznie zmieniona.
Jeden na pięciu mężczyzn w Walii nie myje rąk po skorzystaniu z toalety – poinformował we wtorek portal Sky News, powołując się na badanie Public Health Wales, publicznej agencji zajmującej się ochroną zdrowia.
Francuski okręt wojenny zacumował we wtorek na północnym Synaju i będzie służył jako „pływający szpital” dla palestyńskich cywilów, rannych w wojnie między Izraelem a Hamasem.
Proenkefalina może łączyć groźne wydarzenia z chęcią przejadania się wysokotłuszczowymi pokarmami, mówi naukowiec z Fralin Biomedical Research Institute.
Więcej osób jest zagrożonych śmiercią z powodu chorób niż w wyniku bombardowań w Gazie – oznajmiła we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Badanie dobrostanu psychicznego dwóch milionów osób w latach 2005-2022 w 168 krajach w odniesieniu do statystyk dotyczących korzystania z internetu i mobilnych usług szerokopasmowych na poziomie krajowym dowiodło, że negatywne i pozytywne doświadczenia co prawda wzrosły, ale w niewielkim stopniu i nie ma dowodów, że korzystanie z internetu (mobilnego) było związane z tymi zmianami.
Dogłębna analiza kosztów związanych ze śmiertelnymi i niezakończonymi zgonem obrażeniami od broni palnej w Stanach Zjednoczonych, przeprowadzona przez badaczy z CDC i opublikowana w „American Journal of Preventive Medicine”, ujawniła 16-procentowy wzrost w 2020 r. w porównaniu z 2019 r.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwróciła się do władz w Pekinie o przekazanie dodatkowych informacji na temat niewyjaśnionej zwiększonej zachorowalności na zapalenia płuc w północnych Chinach, które wydają się dotyczyć głównie dzieci – poinformowała agencja AFP.
Ponad 40 naukowców zaapelowało o wstrzymanie cyfryzacji w szkołach i przedszkolach, ostrzegając przed skutkami psychologicznymi, poznawczymi i społecznymi.
Produkty do stylizacji włosów często zawierają składniki, które łatwo odparowują, więc użytkownicy mogą wdychać niektóre z tych chemikaliów, co potencjalnie stwarza reperkusje zdrowotne.
Zespół projektu MAGNAMED, realizowanego przy wsparciu programu działań „Maria Skłodowska-Curie”, zaproponował opracowanie nowego rodzaju nanocząsteczek magnetycznych, które pozwoliłyby na wczesne wykrywanie nowotworów.
W 2022 r. wydatki na ochronę socjalną, choroby i opiekę zdrowotną, mierzone jako odsetek PKB, wyniosły 8,1 % na poziomie UE, co oznacza spadek o 0,4 punktu procentowego (p.p.) w porównaniu z 2021 r. (8,5 %).
Nowy konserwatywny rząd Nowej Zelandii wycofa się z ambitnego planu walki z paleniem papierosów – potwierdził w poniedziałek nowy premier Christopher Luxon. Przegłosowany wcześniej tzw. pokoleniowy zakaz palenia zakładał zakaz sprzedaży papierosów osobom urodzonym po 2008 roku.
Około 1 na 10 leków na receptę – głównie markowych i drogich leków oraz leków na rzadkie choroby – ma sponsorowany przez producenta program wsparcia dla pacjentów, który zwykle obejmuje wsparcie finansowe, pielęgniarskie i edukacyjne.