Wpływ mupirocyny stosowanej donosowo przed zabiegami chirurgicznymi na zapobieganie zakażeniom wewną...
Wpływ mupirocyny stosowanej donosowo przed zabiegami chirurgicznymi na zapobieganie zakażeniom wewnątrzszpitalnym wywołanym przez Staphylococcus aureus – badanie MARS
02.06.2003
Intranasal mupirocin to prevent postoperative Staphylococcus aureus infections
T.M. Perl, J.J Cullen., R.P. Wenzel, M.B. Zimmerman, M.A. Pfaller, D. Sheppard, J. Twombley, P.P. French, L.A. Herwaldt and the Mupirocin and the Risk of Staphylococcus aureus Study Team
New England Journal of Medicine, 2002; 346: 1871–877
W zdrowiu nie chodzi o to, by napędzać produkcję świadczeń, ale o to, by ich udzielanie tak zorganizować i ułożyć, by mniejsza liczba przynosiła lepszy efekt – mówi dr Tadeusz Jędrzejczyk.
Minister zdrowia w sprawie, którą Polska żyje od dwóch tygodni, głos zabrała w środę (wydając oświadczenie) i w czwartek – występując na konferencji prasowej.