Pandemia wiele zmieniła w leczeniu chorych na raka jelita grubego; jednym z największych problemów jest dziś ograniczony dostęp do diagnostyki, w tym do kolonoskopii - zaalarmowali eksperci z okazji przypadającego 27 września Światowego Dnia Przerzutowego Raka Jelita Grubego.
W czwartek (10.09) wojewoda podlaski wręczył Srebrny Krzyż Zasługi dr Agnieszce Janke za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia.
Wykład w ramach konferencji HEPATOLOGIA 2020.
Zachęcamy do udziału w nowej konferencji naukowo - szkoleniowej „Hepatologia 2020 – postępy w diagnostyce i leczeniu”, która odbędzie się on-line w dniu 4 września 2020 roku.
Polska Fundacja Gastroenterologii oraz Klinika Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP zpraszają na Warszawskie Spotkania Gastrologiczne, które odbędą się on-line 20. czerwca 2020 r.
W Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej CSK UCK WUM wykonano bardzo nietypową i rzadką operację jednoczasowego wycięcia głowy trzustki oraz fragmentu wątroby u chorego, któremu przeszczepiono ten narząd przed laty.
Dnia 08.04.2020 r. na stronie Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii (PTG-E) zamieszczono stanowisko PTG-E i Konsultanta Krajowego w dziedzinie gastroenterologii dotyczące postępowania z pacjentem z NChZJ w dobie pandemii COVID-19.
Pod hasłem „Pomóż zapobiec 100 000 niepotrzebnych zgonów rocznie” ruszyła kampania promująca badania przesiewowe służące wczesnemu wykrywania raka jelita grubego. Rak ten to trzeci najczęściej występujący nowotwór w Europie – alarmuje Digestive Cancers Europe.
W związku z komunikatem dotyczącym koronawirusa SARS-CoV-2, który wystosował Główny Inspektor Sanitarny w dn. 2 marca 2020 roku adresowanym do profesjonalistów medycznych oraz rekomendacjami Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z dn. 3 marca 2020 roku, mając na względzie bezpieczeństwo i dynamikę sytuacji epidemiologicznej, informujemy o zmianie terminu konferencji „HEPATOLOGIA 2020 – postępy w diagnostyce i leczeniu” z 6 marca 2020 roku na 4 września 2020 roku.
Od środy rusza współfinansowany przy samorząd województwa dolnośląskiego program badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. W kilku placówka medycznych we Wrocławiu pacjenci bezpłatnie będą mogli wykonać badania profilaktyczne.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.