14 głosów za, 7 wstrzymujących się i żadnego przeciw. Radni województwa przyjęli Lubuską Strategię Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020. Dokument zawiera najważniejsze cele i działania, jakie należy zrealizować, żeby wzmocnić jakość życia przez poprawę zdrowia mieszkańców. Ma także pomóc w wyeliminowaniu nierówności w zdrowiu. Prace nad Lubuską Strategią Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020 trwały od kilku miesięcy. Projekt dokumentu był gotowy już w styczniu br., ale podlegał jeszcze konsultacjom społecznym.