6 lekarzy z oddziału wewnętrznego SP ZOZ „Szpitala Powiatowego” w Bochni im. bł. Marty Wieckiej (wszyscy z wyjątkiem ordynatora i jego zastępcy) złożyło z końcem kwietnia wypowiedzenia umów o pracę. Nieoficjalnie przyznają, że na oddziale są nadmiernie obłożeni pracą, mają problemy z otrzymaniem urlopów, słabe są możliwości rozwoju i zdobywania kolejnych stopni specjalizacji. Nie bez znaczenia są także kwestie finansowe.