Status szpitali akredytacyjnych otrzymują kolejne placówki – chwali się Ministerstwo Zdrowia. Zdaniem autorów komunikatu, polski system akredytacyjny staje się jednym z najlepszych w Europie. Docelowo w kraju może być 250 akredytowanych szpitali.
O certyfikat akredytacyjny mogą ubiegać się wszystkie szpitale. W przypadku placówek udzielających świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych proces oceny jest bezpłatny. Podmioty niepubliczne mogą uzyskać wsparcie w takim zakresie procentowym, w jakim posiadają kontrakt z NFZ.