W krakowskim szpitalu im. Jana Pawła II powstał drugi po Szpitalu Uniwersyteckim ośrodek transplantacji nerek.
Do tej pory nerki były przeszczepiane tylko na chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego. Od lipca dołączy do niego nowy ośrodek w szpitalu im. Jana Pawła II. Jego kierownikiem będzie chirurg dr n. med. Tomasz Kruszyna, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Medycyna Praktyczna - Chirurgia”.
– To jeden z najciekawszych i najzdolniejszych młodych chirurgów w Krakowie – twierdzi prof. Tadeusz Popiela i dodaje, że to osoba z zasadami i etyką na bardzo wysokim poziomie.
– Nigdy nie liczyłem skrupulatnie moich operacji, ale samodzielnie przeszczepiłem około 150 nerek – mówi dr Kruszyna.