Wojewoda opolski Ryszard Wilczyński wręczył powołania pięciu nowym wojewódzkim konsultantom w ochronie zdrowia. Nominacje w gabinecie wojewody otrzymali konsultanci w dziedzinach: medycyny pracy, pielęgniarstwa przewlekle chorych i niepełnosprawnych, pielęgniarstwa rodzinnego, pielęgniarstwa ratunkowego, hematologii.