Korzystanie z usługi Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ) może odbywać się jedynie w celu potwierdzania prawa do świadczeń osoby ubiegającej się o otrzymanie świadczenia opieki zdrowotnej, nie dowolnej osoby w okolicznościach niezwiązanych z udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej - informuje w specjalnym komunikacie Departament Informatyki Narodowego Funduszu Zdrowia.