21 kwietnia w Warszawie zostało założone nowe towarzystwo naukowe, którego celem jest wypracowanie standardów w obszarze koordynowanej ochrony zdrowia. Wśród założycieli znaleźli się naukowcy, praktycy oraz organizatorzy systemu, w tym m.in. wiceminister zdrowia, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, wiceprzewodniczący Rady NFZ oraz Prezes Polskiej Federacji Szpitali.