Z okazji obchodzonego w tym roku ćwierćwiecza samorządu pielęgniarskiego w Polsce trzy działające w województwie kujawsko-pomorskim okręgowe izby pielęgniarek i położnych – bydgoska, toruńska i włocławska – otrzymają najwyższe marszałkowskie odznaczenie, medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. 6 maja gala jubileuszowa w Toruniu.