Polska Federacja Szpitali domaga się wzrostu wydatków na ochronę zdrowia w naszym kraju i odejścia od dogmatu, że więcej pieniędzy w systemie nie będzie. "Postulujemy promowanie koordynowanej, kosztowo-efektywnej ochrony zdrowia, bowiem pieniądze wydawane na taką właśnie medycynę są po prostu świetną inwestycją i to niezależnie od specjalności lekarskiej czy rodzaju schorzenia" - głosi komentarz PFSz na temat planowanej obniżki taryf niektórych świadczeń szpitalnych.
Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Fereracji Szpitali. Fot. arch. wł.