Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiły wyniki konkursu na dofinansowanie kosztów utrzymania infrastruktury badawczej, służącej komercjalizacji prac B+R. 16 ośrodków badawczych w ciągu 5 lat otrzyma na ten cel nawet 250 mln zł. Na liście beneficjentów konkursu znalazł się m.in. Warszawski Uniwersytet Medyczny, który na Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii otrzyma 4 403 079,07 zł w pierwszym roku finansowania projektu.