Najwyższa Izba Kontroli zajmie się 16-milionową dotacją Ministerstwa Zdrowia dla samorządu lekarskiego. Z wnioskiem o kontrolę zwrócili się na początku maja posłowie Platformy Obywatelskiej. - Do tej pory budżet państwa przekazywał izbom lekarskim ok. 2,7 mln zł rocznie – argumentowali.
Fot. Włodzimierz Wasyluk