Dostęp do świadczeń zdrowotnych w powiecie, wysokość kwot przeznaczanych na leczenie mieszkańców, realizacja recept – to główne tematy poruszone podczas dyskusji z władzami Jastrzębia-Zdroju i przedstawicielami placówek medycznych, w której wziął udział Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.