Zespół Kliniki Ortopedii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wykonał pierwszy w regionie zabieg protezoplastyki nadgarstka. Tę niszową formę leczenia zastosowano u pacjenta z masywnymi zmianami zwyrodnieniowymi w tej części ciała, po to, by chory mógł zachować maksymalną funkcję i ruchomość tego stawu oraz mógł wrócić do pracy przy komputerze.