Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II może dojść do strajku. Pielęgniarki z tej placówki domagają się podwyżek dla wszystkich pracowników - od 150 do 400 zł, co daje razem ok. 1,4-4 mln zł rocznie. - Straciliśmy właśnie 10 mln zł przez obniżenie wyceny świadczeń kardiologicznych. Szpitala nie stać na podwyżki - twierdzi dyr. Anna Prokop-Staszecka.
Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie. Fot. Leszek Tarczoń / Agencja Gazeta