mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Radziwiłł: W systemie brakuje 35 mld zł

19.07.2016
PR Jedynka

Wkrótce zaprezentujemy pomysł na reformę służby zdrowia. Jednym z elementów będzie propozycja dochodzenia etapami, przez kilka lat, do poziomu finansowania właściwego dla krajów naszego regionu. Chciałbym, żeby było to docelowo 6% PKB - powiedział minister zdrowia Konstanty Raddziwiłł w radiowej Jedynce.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

O tym się mówi
  • Jakie stawki dla lekarzy
    Kiedyś uważano, że lekarz wręcz nie powinien ogłaszać swojej gotowości do podjęcia pracy, że to uwłacza godności zawodu, ale młodsze pokolenie nie patrzy na ten problem w ten sposób.
  • Co z tym odsetkiem PKB?
    Minister zdrowia Izabela Leszczyna zdecydowanie odrzuca możliwość zmian w ustawie 7 proc. PKB na zdrowie, bo – jak mówi – nie będzie ministrem zdrowia, któremu historia przypisze zmniejszenie finansowania tego sektora. Właśnie widzimy pierwsze efekty takiego podejścia.
  • Kształcenie lekarzy pod lupą KZ
    Resorty nauki i zdrowia mają nadzieję, że audyt kierunków lekarskich, które działają bez akredytacji PKA, zostanie zakończony w maju. – Do tego czasu nie będziemy podejmować rozmów o ustalenie limitu miejsc – zapowiedziała w środę wiceminister nauki.