Samo zwiększenie środków finansowych to jeszcze nie powód do optymizmu. Może się bowiem okazać, że większość tej kwoty przeznaczona zostanie na podwyżki dla personelu, a pacjenci na tym nie skorzystają - tak dr Jerzy Radziszowski z Kolegium Zakładów Lecznictwa Otwartego w Krakowie komentuje projekt przyszłorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia. Został on już przyjęty przez sejmową komisję zdrowia oraz komisję finansów publicznych.