mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Bezprawie w majestacie prawa

11.08.2016
Damian Patecki
Przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL

W ostatnich latach w Polsce kontrakty stały się narzędziem służącym do łamania prawa pracy, a także zdrowego rozsądku. Czas pracy lekarzy powinien być przypisany do prawa wykonywania zawodu niezależnie od formy zatrudnienia i miejsca pracy – postulują rezydenci.

Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków jest zagrożone – list otwarty Porozumienia Rezydentów OZZL do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

O tym się mówi
  • Giełda nazwisk
    Trwa giełda nazwisk potencjalnych ministrów zdrowia, która potwierdza, że ten obszar traktowany jest bardziej jak problem niż jak wyzwanie.
  • Prawa pacjenta w POZ po nowelizacji przepisów
    Nowelizacja ustawy zmieniła obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych związane z prawami pacjenta w POZ. Nie wyznaczono żadnego terminu na dostosowanie działalności do nowych przepisów, co oznacza, że należy niezwłocznie zaktualizować informacje dla pacjentów.
  • Ważne zmiany od 1 listopada
    1 listopada wchodzą w życie zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej, w regułach dostępu do IKP, w zasadach przepisywania recept na leki psychoaktywne, dotyczące ważności recepty i zapisu „nie zamieniać”.