"Mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne Polaków zachodzi konieczność podjęcia jednoznacznego stanowiska Ministra Zdrowia w przedmiocie prowadzenia akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu, a związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych" – napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Uruski, historyk z Sanoka, w interpelacji z 19 lipca do ministra zdrowia.
