Należące do Elbląga szpitale przy ul. Żeromskiego i Komeńskiego będą działać jako jedna placówka od 1 listopada br. By jednak konsolidacja przebiegła sprawnie, potrzebna będzie pożyczka, która lecznicy miejskiej pozwoli spłacić najpilniejsze długi. 29 sierpnia radni zadecydowali, że 14,5 mln zł kredytu poręczy placówce miasto.