Oddziały internistyczne w trójmiejskich szpitalach są maksymalnie obłożone. Wszystkie placówki przyjmują głównie pacjentów zgłaszających się w trybie pilnym na szpitalne oddziały ratunkowe. - Przyjęcia planowe realizują praktycznie tylko kliniki internistyczne w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku - mówi profesor Zbigniew Zdrojewski, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych.
Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta