NFZ zniknie w 2018 r. - powiedział w wywiadzie z "Gazetą Polską codziennie" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Zniknie zatem również kosztowna biurokracja Funduszu. Bezpośrednio finansowaniem służby zdrowia będzie się zajmowała administracja państwowa, czyli minister zdrowia i wojewódzki urzędy zdrowia - wyjaśnił. Zadeklarował, że projekt zmian będzie gotowy w ciągu miesiąca. - Na przygotowanie zmian strukturalnych będziemy mieli cały przyszły rok - dodał.