W ramach naboru konkursowego pn. "Rozwój dialogu społecznego w ochronie zdrowia" ogłoszonego w kwietniu tego roku, wybrano 3 projekty. Wszystkie mają na celu wspieranie idei społecznej odpowiedzialności instytucji systemu ochrony zdrowia, m.in. poprzez wsparcie współpracy administracji systemu ochrony zdrowia z organizacjami pacjenckimi.