17 października odbyła się konferencja z okazji 10-lecia powstania Centrum Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. To jedno z najnowocześniejszych obiektów w kraju, którego zadaniem jest hodowla zwierząt laboratoryjnych, a także prowadzenie badań eksperymentalnych na zwierzętach i liniach komórkowych.