"Moją konkluzją po 3-4 miesiącach zmagań w szpitalach jest to, że każdy minister, który chce zajmować się służbą zdrowia, powinien położyć się do szpitala. Oczywiście nie życzę nikomu źle, ale powinien przejść tą całą drogę i mitręgę. Naprawdę ludzi w systemie mamy świetnych, mamy świetnych wielu lekarzy, ale system mamy naprawdę chory" - mówi w porannej rozmowie w RMF FM polityk lewicy Tomasz Kalita, który od kilku miesięcy walczy z rakiem mózgu.