W Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju mowa jest o zwiększeniu poziomu inwestycji prywatnych jako jednym z wyzwań rozwojowych kraju. Zatem prywatne podmioty medyczne powinny być zachęcane do inwestowania na rzecz polskiego rynku ochrony zdrowia – pisze wicepremier Mateusz Morawiecki w liście do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, odnosząc się do planów utworzenia sieci szpitali.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Fot. Patryk Ogorzalek / Agencja Gazeta