Skoro minister zdrowia jako prezes NRL żądał wprowadzenia wynagrodzeń w wysokości trzech średnich krajowych dla lekarza specjalisty, dwóch średnich dla rezydenta i jednej dla stażysty, to żądania te nie tylko wiązały go w przeszłości, ale wiążą także obecnie – uważa Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.