Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął stanowisko, w którym apeluje do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie nakładów na kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej. Zdaniem władz regionu wysokość zawieranych kontraktów jest zbyt niska, co stwarza zagrożenie dla rozwoju podległych samorządowi jednostek. - Brak decyzji dotyczących zwiększenia kwoty kontraktów spowoduje ponowne, lawinowe zadłużanie się szpitali i przychodni – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.